Funkcjonalne meble na wymiar do pokoju dziecięcego

meble-dla-dzieci

Funkcjonalne meble na wymiar do pokoju dziecięcego

20, Jun Adam Nowakowski
  • funkcjonalne meble

Kreatywne Aranżacje - Meble na Wymiar dla Pokoju Dziecięcego

Jak stworzyć idealną przestrzeń dla dziecka? Jakie meble są potrzebne do zagospodarowania wnętrza pokoju, tak, żeby dziecko miało w nim wszystko, czego potrzebuje? Umeblowanie może być dość trudne w przypadku pokojów ze skosami, bardzo małych lub wysokich pomieszczeń, z wnękami. Ale nawet gdy pokój jest jasny i ustawny też trzeba przemyśleć jego wystrój.

Meble na wymiar rozwiążą wiele problemów, pozwolą na zagospodarowanie każdego zakamarka, a przede wszystkim będą idealnie pasować do wnętrza, wymiarów pokoju i potrzeb dziecka.

Dlaczego warto wybrać meble na wymiar do pokoju dziecięcego?

Meble na wymiar są przede wszystkim praktyczne. Funkcjonalność i dopasowanie do panującego w domu stylu wystroju – tym przede wszystkim kierujemy się przy projektowaniu mebli, których najważniejszym zadaniem jest dostosowanie do potrzeb użytkowników. Nie inaczej jest w przypadku mebli do pokoju dziecięcego.

meble-szczecin-dzieci . meble-na-wymiar-dla-dzieci

Na co przede wszystkim zwracamy uwagę?

  • Solidne i trwałe materiały – dzieci często niszczą meble podczas zabawy, dlatego dobrej jakości, wytrzymałe materiały to podstawa. Materiały drewnopodobne, na których pracujemy, wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.
  • Bezpieczeństwo – przy dzieciach lepiej zrezygnować z elementów, które mogłyby stwarzać zagrożenie podczas zabawy. Dziecięce meble na wymiar nie powinny mieć przeszkleń i wystających uchwytów. Szafki i szuflady na cichy domyk również będą dobrym pomysłem, podobnie jak światło zainstalowane wewnątrz szafy.
  • Dostosowanie do potrzeb – meble mają służyć przede wszystkim dziecku, warto więc w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę jego potrzeby. Dopasowane do wzrostu, wieku, rodzaju aktywności meble to podstawa w pokoju dziecięcym. Zupełnie innych mebli potrzebuje maluch, który dopiero uczy się samodzielności, a innych dziecko w wieku szkolnym.
  • Walory wizualne – ładne meble w pokoiku dziecięcym potrafią nawet najzwyklejsze wnętrze zamienić w miejsce, w którym Twoje dziecko uwielbia przebywać. Zawsze sprawdzają się meble w odcieniach drewna, ponieważ pasują do większości wystrojów. Popularne są meble białe i szare, które łatwo dopasować do wnętrza. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać meble w kolorze różowym, niebieskim lub wielobarwne – w końcu to pokój dziecięcy, im bardziej kolorowy i wesoły tym lepiej!

Pokój dziecięcy to pomieszczenie, w którym powinno być jasno, lekko i przestronnie. Meble na wymiar pomogą wyczarować wnętrze marzeń, wygodne, przytulne, funkcjonalne i przyjemne dla oka.

Jakie meble na wymiar, na zamówienie sprawdzą się w pokoju dziecięcym?

Jakie meble na pewno przydadzą się w pokoju dziecięcym? Wygodna, praktyczna i niewielka szafa na ubrania, regał o ciekawym kształcie na książeczki i zabawki, szafki z praktycznymi szufladami na drobiazgi, stabilne łóżko. Przy dwójce dzieci sprawdzi się łóżko piętrowe z zabezpieczającymi śpiące dziecko barierkami i solidną drabinką lub schodkami. A może szafka na zabawki w kształcie domku? Czemu nie - wybierając meble na wymiar, wybierasz dowolność i niepowtarzalność pod względem kształtu, wielkości i kolorystyki.

Dziecięce meble na wymiar może wykonać dla Ciebie firma Zibinet. Działamy na terenie Polic, Stargardu i Szczecina. Masz pomysł na oryginalne meble dla dziecka? Skontaktuj się z nami! Nie masz pomysłu, ale marzy Ci się coś wyjątkowego – chętnie doradzimy!

Previous Post Next Post