Szafy na wymiar Szczecin: Funkcjonalna garderoba

Szafy na wymiar Szczecin

Szafy na wymiar Szczecin: Funkcjonalna garderoba

19, Oct Adam Nowakowski
 • garderoby-na-wymiar
 • garderoba-na-wymiar

Szafy na wymiar Szczecin: Tworzenie funkcjonalnej garderoby idealnie dopasowanej do Twojej przestrzeni

Marzysz o garderobie, w której wszystkie Twoje ubrania, buty i akcesoria znajdą idealne miejsce? Szafy na wymiar to rozwiązanie, które pozwoli stworzyć garderobę dostosowaną do Twoich potrzeb i dostępnej przestrzeni. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak zaplanować i stworzyć nowoczesną garderobę na miarę.

 1. Dokładne pomiary: Pierwszym krokiem w procesie tworzenia szafy na wymiar jest dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni. To kluczowy krok, ponieważ na jego podstawie projektant będzie mógł zaplanować optymalne rozmieszczenie półek, wieszaków i innych elementów.
 2. Funkcjonalna aranżacja: Kiedy znasz dokładne wymiary, możesz przystąpić do projektowania wnętrza garderoby. Ważne jest, aby dostosować aranżację do swoich potrzeb. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz na wieszanie ubrań, ile na przechowywanie butów, torebek czy bielizny.
 3. Materiały i wykończenie: Wybór materiałów i wykończenia wpływa na estetykę i trwałość szafy na wymiar. Dostępne są różne rodzaje drewna, płyt laminowanych i innych materiałów. Możesz również wybrać kolor i wzór, które najlepiej wpasują się w styl Twojej przestrzeni.

Stworzenie szafy na wymiar to inwestycja w funkcjonalność i estetykę Twojej garderoby. Dzięki dokładnym pomiarom, funkcjonalnej aranżacji i odpowiednio dobranym materiałom, możesz cieszyć się nowoczesną garderobą, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb i stylu.

Rozważania przy wyborze garderoby na wymiar

Uwzględnienie wymiarów pomieszczenia przy wyborze garderoby

Kiedy decydujesz się na zakup nowej garderoby na wymiar dopasowanej do przestrzeni , istotnym aspektem jest uwzględnienie wymiarów dostępnego pomieszczenia. To gwarantuje, że nowa szafa będzie idealnie pasować do przestrzeni i nie sprawi problemów z zakładaniem lub otwieraniem drzwi. Oto kilka wskazówek, jak dokładnie uwzględnić te aspekty.

 1. Pomiary: Przed zakupem funkcjonalnej garderoby powinno się dokładnie zmierz dostępną przestrzeń. To oznacza nie tylko szerokość i wysokość, ale także głębokość. Pamiętaj o ewentualnych przeszkodach, takich jak grzejniki czy okna, które mogą wpłynąć na rozmieszczenie mebli.
 2. Rodzaj drzwi: Wybór rodzaju drzwi szafy ma znaczenie. Drzwi otwierane na boki wymagają pewnej przestrzeni do ich otwierania. Jeśli miejsce jest ograniczone, warto rozważyć szafy przesuwne, które nie zajmują dodatkowej powierzchni.
 3. Rozkład wewnętrzny: Po dokładnych pomiarach możesz przystąpić do wyboru rozkładu wewnętrznego szafy. Decydując się na konkretne półki, wieszaki czy szuflady, pamiętaj o tym, jakie ubrania i akcesoria chcesz w niej przechowywać.

Uwzględnienie wymiarów pomieszczenia przy wyborze garderoby to kluczowy krok, który pozwoli uniknąć nieporozumień i błędów. Dzięki dokładnym pomiarom i rozważnemu planowaniu, możesz cieszyć się funkcjonalną i estetyczną nowoczesną garderobą, która idealnie wpisuje się w dostępną przestrzeń.

Wybór materiałów do garderób na wymiar

Podczas projektowania i wyboru garderoby na wymiar, jednym z kluczowych aspektów jest wybór odpowiednich materiałów. To nie tylko wpływa na estetykę, ale również na trwałość i funkcjonalność mebla. Oto kilka wskazówek, jakie materiały warto rozważyć przy tworzeniu swojej wymarzonej garderoby.

 1. Płyty laminowane: Płyty laminowane to popularny wybór ze względu na swoją trwałość i szeroką gamę dostępnych kolorów i wzorów. Są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia. To doskonały wybór, jeśli zależy Ci na praktyczności.
 2. Drewno: Garderoby na wymiar z drewna są eleganckie i trwałe. Drewniane meble dodają wnętrzu ciepła i naturalnego uroku. Istnieje wiele rodzajów drewna do wyboru, każde o innej teksturze i kolorze.
 3. Szklane fronty: Jeśli cenisz nowoczesny design, rozważ zastosowanie szklanych frontów w garderobie. Szkło dodaje lekkości i elegancji, a także optycznie powiększa przestrzeń.
 4. Materiały ekologiczne: Jeśli zależy Ci na aspekcie ekologicznym, możesz wybrać materiały przyjazne dla środowiska, takie jak płyty MDF pokryte naturalnymi okleinami czy farbami na bazie wody.

Wybór materiałów do garderoby na wymiar zależy od Twojego gustu, stylu wnętrza oraz budżetu. Istnieje wiele opcji, które pozwalają dostosować mebel do własnych potrzeb, gwarantując trwałość i estetykę.

Garderoba na wymiar w małej sypialni versus garderoba na wymiar w dużej sypialni

Wybierając nowoczesną garderobę na wymiar, często stoimy przed dylematem związanym z dostępną przestrzenią. Czy warto inwestować w garderobę na wymiar w małej sypialni, czy może lepiej wykorzystać ją w przestronnym pomieszczeniu? Oto porównanie, które pomoże Ci podjąć decyzję.

 1. Mała sypialnia - optymalne wykorzystanie miejsca: W małej sypialni warto maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Garderoba na wymiar pozwala dostosować mebel do nieregularnych kształtów pomieszczenia, takich jak skosy czy niskie ściany. To doskonałe rozwiązanie, jeśli masz ograniczoną ilość miejsca.
 2. Duża sypialnia - przestronność i komfort: W przestronnej sypialni nowa garderoba na wymiar może być prawdziwym luksusem. Możesz zaprojektować przestronną szafę z dużą ilością półek, wieszaków i dodatkowych elementów. To zapewni nie tylko wiele miejsca na przechowywanie ubrań, ale także stworzy elegancką przestrzeń.
 3. Praktyczność vs. wygoda: Ostateczny wybór między nowoczesną garderobą na wymiar w małej a dużej sypialni zależy od Twoich potrzeb. W małej sypialni zyskasz praktyczność i optymalne wykorzystanie każdego centymetra. W dużej sypialni zyskasz przestrzeń, komfort i możliwość stworzenia garderoby zgodnej z Twoimi marzeniami.

Nie ma jednej idealnej odpowiedzi, ponieważ wybór zależy od indywidualnych preferencji i warunków przestrzennych. Garderoba na wymiar może być dostosowana zarówno do małej, jak i dużej sypialni, by sprostać Twoim oczekiwaniom.

Koszt garderoby na wymiar: na co zwrócić uwagę?

Projektowanie garderoby na wymiar to inwestycja, która ma wpływ na organizację przestrzeni w Twoim domu. Przy wyborze garderoby na wymiar warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które wpłyną na jej koszt.

 1. Wielkość garderoby: Pierwszym czynnikiem wpływającym na koszt jest rozmiar garderoby. Im większa, tym więcej materiałów będzie potrzebnych do jej produkcji. Przy projektowaniu warto dobrze rozważyć, ile przestrzeni potrzebujesz do przechowywania ubrań, butów i dodatków.
 2. Materiały: Wybór materiałów ma ogromne znaczenie. Bardziej ekskluzywne materiały, takie jak drewno czy szkło, mogą zwiększyć koszty. Z kolei tańsze materiały, takie jak płyty laminowane, mogą obniżyć cenę garderoby.
 3. Dodatkowe opcje i akcesoria: Jeśli planujesz dodatkowe opcje, takie jak oświetlenie LED, wysuwane wieszaki czy specjalne mechanizmy, koszty mogą wzrosnąć. Warto zastanowić się, które z tych opcji są dla Ciebie istotne.
 4. Projekt i konstrukcja: Skomplikowany projekt garderoby może wiązać się z większymi kosztami produkcji. Proste, minimalistyczne rozwiązania są zwykle tańsze.
 5. Montaż i dostawa: Nie zapominaj o kosztach związanych z montażem i dostawą garderoby na wymiar. Upewnij się, że masz jasność co do tych usług i ich kosztów.

Koszt garderoby na wymiar zależy od wielu czynników, ale możliwość dostosowania mebla do swoich potrzeb i preferencji jest bezcenna. Przed rozpoczęciem projektu warto dokładnie przemyśleć, które elementy są dla Ciebie najważniejsze i na co jesteś gotów zainwestować.

szafa w sypialni

Projektowanie funkcjonalnej garderoby na wymiar

Jak zaprojektować funkcjonalną garderobę?

Projektowanie funkcjonalnej garderoby to klucz do skutecznego przechowywania ubrań, butów i akcesoriów. Oto kilka kroków, które pomogą Ci stworzyć garderobę, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Funkcjonalny projekt garderoby :

 1. Zmierz dostępną przestrzeń: Pierwszym krokiem jest dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni. Warto uwzględnić wysokość, szerokość i głębokość pomieszczenia. Dzięki tym informacjom będziesz wiedział, ile miejsca masz do dyspozycji.
 2. Określ swoje potrzeby: Zastanów się, co chcesz przechowywać w garderobie. To ważne, aby dostosować projekt do swoich potrzeb. Jeśli masz wiele sukienek, długich płaszczy czy butów, potrzebujesz odpowiednich wieszaków i półek.
 3. Rozważ rozkład półek i wieszaków: Projektując garderobę, warto zadbać o różnorodne rozwiązania przechowywania. Półki, wieszaki, szuflady i kosze to przykłady elementów, które mogą być użyteczne. Dzięki nim zachowasz porządek.
 4. Wybierz odpowiednie materiały: Materiały użyte do produkcji garderoby mają duże znaczenie. Starannie wybrane drewno, płyty laminowane czy szkło wpłyną na estetykę i trwałość mebla.
 5. Oświetlenie: Oświetlenie garderoby to element, który często jest niedoceniany. Dobre oświetlenie pozwoli znaleźć potrzebne ubrania i dodatki. Opcje oświetleniowe obejmują zarówno taśmy LED, jak i wbudowane lampy.
 6. Przemyśl ergonomię: Ostateczny projekt powinien uwzględniać ergonomiczne rozwiązania. Wszystkie elementy garderoby, takie jak półki i wieszaki, powinny być łatwo dostępne.

Projektowanie garderoby może być zabawą, jeśli przemyślisz każdy szczegół. Skorzystaj z tych wskazówek, aby stworzyć funkcjonalną garderobę, która sprawi, że przechowywanie ubrań stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Funkcjonalne szafy i garderoby: co powinny zawierać?

Garderoby i szafy, aby były naprawdę funkcjonalne, powinny zawierać kilka kluczowych elementów. Oto, co warto wziąć pod uwagę projektując przestrzeń do przechowywania ubrań i akcesoriów.

 • Wieszaki na ubrania: To podstawowy element każdej funkcjonalnej szafy lub garderoby. Warto zadbać o różne rodzaje wieszaków, takie jak te do spodni, koszul czy sukienek. Dzięki nim ubrania pozostaną schludnie ułożone.
 • Półki: Półki są idealne do przechowywania np. swetrów, bielizny czy torebek. Warto zadbać o różne rozmiary półek, aby dostosować je do różnych rodzajów ubrań.
 • Szuflady: Szuflady są doskonałe do przechowywania mniejszych akcesoriów, biżuterii czy kosmetyków. Mogą być także wygodnym miejscem na bieliznę.
 • Lustra: Lustra to nie tylko element dekoracyjny, ale także praktyczny. Pozwala ono sprawdzić, jak prezentujemy się w wybranych ubraniach. Duże lustro w garderobie to często marzenie wielu osób.
 • Oświetlenie: Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe, aby widzieć, co się w danej chwili ma w szafie. Taśmy LED lub wbudowane lampy mogą uczynić przestrzeń bardziej funkcjonalną.
 • Kosze i pojemniki: Kosze i pojemniki to doskonały sposób na przechowywanie drobnych rzeczy, takich jak skarpetki czy apaszki. Można je łatwo wyjąć i wrzucić potrzebne akcesoria.

Projektując garderobę lub szafę na wymiar, warto uwzględnić te elementy, aby stworzyć praktyczną przestrzeń, w której przechowywanie ubrań i akcesoriów będzie łatwe i wygodne.

Projekty zabudowy garderoby: inspiracje i pomysły

Projektowanie zabudowy garderoby to fascynujące wyzwanie, które pozwala wyrazić swoją kreatywność i stworzyć funkcjonalną przestrzeń do przechowywania ubrań i akcesoriów. Oto kilka inspiracji i pomysłów na projekty zabudowy garderoby.

 1. Klasyczna garderoba z drzwiami przesuwnymi: Ten projekt charakteryzuje się elegancją i oszczędnym wykorzystaniem przestrzeni. Drzwi przesuwne pozwalają zaoszczędzić miejsce, a wnętrze garderoby można dostosować do indywidualnych potrzeb, dodając półki, wieszaki i szuflady.
 2. Garderoba z wyspą centralną: W tym projekcie zabudowa garderoby jest uzupełniona o centralną wyspę, która może służyć jako miejsce do układania ubrań, przymierzania czy przechowywania biżuterii. To rozwiązanie nadaje nowoczesnej garderobie luksusowy charakter.
 3. Garderoba otwarta na sypialnię: W otwartym projekcie garderoby, przestrzeń do przechowywania jest częścią sypialni. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w nowoczesnych apartamentach, gdzie podkreśla się minimalistyczny design.
 4. Garderoba w ukrytym pomieszczeniu: Ten projekt polega na ukryciu garderoby za dużymi drzwiami lub panelem. To rozwiązanie jest idealne dla osób, które cenią sobie porządek i schludność.
 5. Garderoba na antresoli: Wysoka przestrzeń nad sypialnią może być wykorzystana do stworzenia garderoby na antresoli. To pomysłowe rozwiązanie, które dodaje uroku wnętrzu.
 6. Garderoba z wnęką w ścianie: Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, warto rozważyć wykorzystanie wnęki w ścianie na garderobę. To pomysłowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce.

Projektowanie zabudowy garderoby może być ekscytujące, szczególnie gdy korzystasz z mebli na wymiar. Pozwala to na stworzenie przestrzeni idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb i preferencji. Inspiracje i pomysły na projekty zabudowy garderoby są nieograniczone, więc możesz stworzyć nowoczesną garderobę marzeń.

Trendy w projektowaniu garderób: co jest na topie?

Projektowanie garderób to dziedzina, która ewoluuje wraz z nowymi trendami i innowacjami. Oto kilka aktualnych trendów w projektowaniu garderób, które cieszą się dużą popularnością.

 1. Minimalizm i porządek: Jednym z głównych trendów jest minimalizm. Współczesne garderoby charakteryzują się oszczędnym designem, gdzie każdy element ma swoje miejsce. Minimalizm sprzyja porządkowi i pomaga utrzymać garderobę schludną.
 2. Niezależność płciowa: W projektowaniu garderób coraz częściej uwzględnia się różnorodne potrzeby użytkowników, niezależnie od płci. Garderoby stają się bardziej neutralne i funkcjonalne, pozwalając na przechowywanie zarówno ubrań męskich, jak i damskich.
 3. Technologia w garderobach: Integrowane systemy oświetlenia, inteligentne rozwiązania do przechowywania, czy nawet elektryczne wieszaki – technologia staje się ważnym elementem nowoczesnych garderób.
 4. Ekologia i zrównoważone materiały: W dobie zwiększonej świadomości ekologicznej, projektanci coraz częściej sięgają po zrównoważone materiały do produkcji mebli garderobianych. To trend, który ma ogromne znaczenie dla osób dbających o środowisko.
 5. Personalizacja: Garderoby na wymiar pozwalają na pełną personalizację. To oznacza, że projektanci mogą dostosować garderobę do indywidualnych potrzeb klienta, tworząc idealne rozwiązania.
 6. Oświetlenie: Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe w projektowaniu garderób. Trendem są rozwiązania oświetleniowe, które podkreślają wnętrze i ułatwiają znalezienie potrzebnych rzeczy.

Projektowanie garderób staje się coraz bardziej innowacyjne i dostosowane do zmieniających się potrzeb użytkowników. Aktualne trendy uwzględniają zarówno estetykę, jak i funkcjonalność, co pozwala na stworzenie garderoby, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

szafa na wymiar szczecin

Dopasowanie szafy na wymiar do aranżacji wnętrza

Szafy na wymiar dostosowane do aranżacji: jak to zrobić?

Dobrze dostosowane szafy na wymiar mogą znacząco poprawić funkcjonalność i wygląd Twojego wnętrza. Oto kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci stworzyć szafy idealnie dopasowane do aranżacji Twojego pomieszczenia.

 1. Pomiar przestrzeni: Pierwszym krokiem do stworzenia nowoczesnych szaf na wymiar jest dokładny pomiar przestrzeni, w której mają zostać umieszczone. To kluczowy etap, ponieważ na jego podstawie projektant będzie mógł określić optymalne wymiary szafy.
 2. Określenie potrzeb: Zastanów się, co dokładnie chcesz przechowywać w szafach. Meble do garderoby na wymiar to pomoże w określeniu liczby półek, wieszaków i innych rozwiązań do przechowywania, które będą potrzebne.
 3. Personalizacja: Wybierz materiały, kolory i wykończenia, które pasują do aranżacji pomieszczenia. Dzięki personalizacji możesz dopasować szafy do stylu wnętrza.
 4. Funkcjonalność: Przemyśl, jakie rozwiązania funkcjonalne będą dla Ciebie najważniejsze. Czy potrzebujesz wieszaków na ubrania, szuflad na bieliznę, czy może półek na buty? Staraj się projektować szafy tak, aby były maksymalnie funkcjonalne.
 5. Zaprojektuj wnętrze: Warto zadbać nie tylko o zewnętrzny wygląd szafy, ale także o organizację wnętrza. Warto uwzględnić rozwiązania ułatwiające utrzymanie porządku, takie jak kosze na pranie czy systemy na biżuterię.
 6. Konsultacja z projektantem: Jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu mebli, warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. On pomoże Ci uwzględnić wszystkie potrzeby i stworzyć optymalne rozwiązania.

Projektowanie szaf na wymiar to proces, który pozwala stworzyć meble idealnie dopasowane do Twojego wnętrza i potrzeb. Dzięki dokładnemu pomiarowi, personalizacji i uwzględnieniu funkcjonalności, możesz cieszyć się praktycznymi i estetycznymi rozwiązaniami, które znacząco poprawią organizację przestrzeni.

Biała szafa na wymiar: uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza

Biała szafa na wymiar to wyjątkowo wszechstronne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w różnych rodzajach wnętrz. Niezależnie od stylu, jaki preferujesz, biała szafa może stanowić niezwykle atrakcyjny i funkcjonalny element Twojego mieszkania. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć białe szafy na wymiar.

 1. Klasyczna elegancja: Biała jest kolorem, który zawsze kojarzy się z elegancją i prostotą. Biała szafa doskonale wpisuje się w klasyczne i nowoczesne aranżacje, dodając im subtelności i świeżości.
 2. Optyczne powiększenie przestrzeni: Białe meble, w tym szafy, potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie. To idealne rozwiązanie, jeśli masz do czynienia z małym wnętrzem, ponieważ biała kolorystyka rozjaśni je i nada wrażenie większej przestrzeni.
 3. Uniwersalność stylu: Biała szafa jest neutralna, co oznacza, że doskonale komponuje się z różnymi stylami wnętrz. Możesz ją dopasować zarówno do minimalistycznego, skandynawskiego, jak i klasycznego wystroju.
 4. Łatwość w zestawianiu z innymi kolorami: Biała szafa stanowi świetną bazę do zestawiania z innymi kolorami. Możesz eksperymentować z dodatkami w dowolnych odcieniach, co daje Ci swobodę w tworzeniu unikalnych aranżacji.
 5. Trwałość: Białe szafy są odporne na wiele zabrudzeń, a ewentualne drobne zanieczyszczenia można łatwo usunąć. To oznacza, że Twoja biała szafa na wymiar będzie zachowywać swój świeży wygląd przez długi czas.

Biała szafa na wymiar to wybór, który może przynieść wiele korzyści w kwestii aranżacji wnętrza. Jej uniwersalność i elegancja sprawiają, że jest to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w projektowaniu mebli na wymiar.

Szafy na wymiar z lustrem: funkcjonalność i estetyka w jednym

Szafy na wymiar z lustrem to nie tylko element dekoracyjny, ale także praktyczne rozwiązanie, które może znacząco poprawić funkcjonalność Twojej sypialni, garderoby lub przedpokoju. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć wybór szafy z lustrem.

 1. Optyczne powiększenie przestrzeni: Lustro w szafie potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie. To szczególnie istotne w przypadku mniejszych wnętrz, gdzie każdy trik, który sprawia, że miejsce wydaje się większe, jest cenny.
 2. Komfort podczas ubierania: Szafa z lustrem to doskonałe miejsce, aby się przygotować do wyjścia. Możesz szybko sprawdzić, jak prezentujesz się w wybranej stylizacji bez konieczności opuszczania sypialni czy garderoby.
 3. Funkcjonalność i przechowywanie: Poza lustrem, szafa ta oferuje również wiele miejsca do przechowywania ubrań, butów, czy dodatków. Dzięki możliwości dostosowania wnętrza szafy na wymiar, możesz stworzyć optymalne rozwiązanie dla swoich potrzeb.
 4. Estetyka i dekoracja: Lustro w szafie to element dekoracyjny, który nadaje wnętrzu elegancki i nowoczesny charakter. Dodaje także optycznej lekkości i sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej jasne.
 5. Personalizacja: Szafy na wymiar z lustrem pozwalają na pełną personalizację. Możesz wybrać zarówno rozmiar, jak i styl lustra, aby idealnie pasowały do aranżacji Twojego wnętrza.

Szafy na wymiar z lustrem to połączenie funkcjonalności i estetyki, które cieszy się dużą popularnością. Dzięki nim Twoje wnętrze stanie się bardziej praktyczne i efektowne, a Ty będziesz mógł cieszyć się korzyściami wynikającymi z obecności lustra w swojej szafie.

Szafy na wymiar z siedziskiem: komfort i praktyczność

Szafy na wymiar z siedziskiem to rozwiązanie łączące praktyczność i wygodę. Nie tylko pozwalają na przechowywanie ubrań czy innych przedmiotów, ale także tworzą dodatkową przestrzeń do siedzenia. Oto dlaczego warto rozważyć taką inwestycję.

 • Wielozadaniowość: Szafy z siedziskiem są doskonałym przykładem wielozadaniowych mebli. Oprócz tradycyjnej roli szafy, oferują także wygodne miejsce do odpoczynku, ubierania się czy obuwia. To szczególnie przydatne w przedpokoju.
 • Optymalizacja przestrzeni: Dla osób, które dysponują niewielkim metrażem, szafy z siedziskiem to skuteczny sposób na optymalizację przestrzeni. Dzięki nim można wykorzystać dostępną powierzchnię w sposób inteligentny.
 • Porządek i organizacja: Takie szafy sprzyjają utrzymaniu porządku. Dzięki dostępnej przestrzeni na siedzenie, z łatwością możesz rozejrzeć się po garderobie i wybrać odpowiednie ubranie.
 • Komfort ubierania i rozbierania: Siedzisko w szafie ułatwia ubieranie i rozbieranie się. Możesz wygodnie usiąść podczas zakładania butów czy wybierania stroju.
 • Personalizacja: Szafy na wymiar z siedziskiem pozwalają na pełną personalizację. Możesz dostosować rozmiar, kolor i materiał do swoich preferencji i aranżacji wnętrza.
 • Estetyka: Estetyka szafy z siedziskiem zależy od Twoich upodobań. Możesz wybrać klasyczny, nowoczesny lub inny styl, który pasuje do reszty wystroju pomieszczenia.

Szafy na wymiar z siedziskiem to innowacyjne rozwiązanie, które łączy komfort z praktycznością. Dzięki nim Twoje wnętrza staną się bardziej funkcjonalne i estetyczne, a codzienne korzystanie z garderoby czy przedpokoju będzie jeszcze przyjemniejsze.

Wyposażenie garderoby na wymiar: co warto uwzględnić?

Dodatki do garderoby na wymiar: co może się przydać?

Dobrze zaprojektowana garderoba na wymiar to nie tylko sama szafa czy zabudowa, ale także praktyczne dodatki, które ułatwiają organizację i codzienne korzystanie z przestrzeni. Oto kilka pomysłów na przydatne akcesoria do garderoby na wymiar.

 1. Wieszaki o zróżnicowanej długości: Wieszaki to podstawa organizacji garderoby. Wybierając modele o różnych długościach, można optymalnie wykorzystać przestrzeń, zawieszając zarówno krótkie jak i długie ubrania.
 2. Półki na buty: Półki na buty to doskonały sposób na przechowywanie obuwia. Można je umieścić na różnych poziomach w zależności od rodzaju butów.
 3. Kosze na bieliznę i akcesoria: Kosze i pojemniki na bieliznę, skarpetki czy akcesoria pomogą utrzymać porządek w szufladach i na półkach.
 4. Lustro: Lustro w garderobie to nie tylko narzędzie do sprawdzania stroju, ale także optyczne powiększenie przestrzeni. Można zamontować je na drzwiach szafy lub ścianie.
 5. System oświetlenia: Odpowiednie oświetlenie w garderobie ułatwia wybieranie ubrań. Możesz zainstalować taśmy LED, które oświetlą zawartość szafy.
 6. Wieszak na krawaty i paski: Dla panów przydatnym dodatkiem jest wieszak na krawaty i paski, który pomaga utrzymać te akcesoria w porządku.
 7. Pojemniki na biżuterię: Jeśli przechowujesz biżuterię, warto rozważyć pojemniki z przegródkami, które zabezpieczą drogocenne ozdoby.
 8. Systemy organizacji wnętrza szafy: Półki, wieszaki, kosze i inne elementy organizacyjne można dowolnie konfigurować, dostosowując je do swoich potrzeb.
 9. Stolik do prasowania: W garderobie na wymiar można zamontować ukryty stolik do prasowania, co ułatwia prasowanie ubrań.
 10. Hak na drzwi: Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w garderobie, hak na drzwi może pomóc w przechowywaniu toreb czy innych akcesoriów.

Dobór dodatków do garderoby zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki nim garderoba staje się bardziej funkcjonalna i uporządkowana.

Półki, drążki i wieszaki: jak wykorzystać przestrzeń w szafie?

Planując organizację garderoby na wymiar, warto zastanowić się nad wykorzystaniem dostępnych akcesoriów, takich jak półki, drążki i wieszaki. To one pozwalają na optymalne zagospodarowanie przestrzeni w szafie, co ma kluczowe znaczenie dla jej funkcjonalności.

 1. Półki: Półki to podstawa organizacji garderoby. Można nimi rozdzielić przestrzeń na różne sekcje, np. na ubrania wieszane i te składane. Dzięki półkom można przechowywać swetry, bluzki, koszule czy bieliznę w porządku. Pamiętaj o dostosowaniu ich ilości i wysokości do potrzeb użytkownika.
 2. Drążki: Drążki to idealne rozwiązanie do wieszania ubrań, takich jak sukienki, marynarki czy garnitury. Można je zamontować na różnych wysokościach, co ułatwia segregację ubrań według rodzaju. Drążki pozwalają na zachowanie odpowiednich odstępów między ubraniami, co zapobiega gnieceniu się materiałów.
 3. Wieszaki: Wieszaki są wszechstronnymi akcesoriami. Dzięki różnym rodzajom wieszaków, takim jak te z antypoślizgową powłoką, można przechowywać różne rodzaje ubrań, a także akcesoria, np. paski czy krawaty. Wieszaki na spodnie, wyposażone w specjalne belki, umożliwiają powieszenie kilku par na jednym wieszaku, co oszczędza miejsce.
 4. Wieszaki na obuwie: Dla miłośników butów istnieją także wieszaki przeznaczone do przechowywania obuwia. To doskonałe rozwiązanie, by utrzymać porządek i uniknąć rozrzucania butów po podłodze garderoby.
 5. Systemy wysuwane: Warto rozważyć także systemy wysuwane, które ułatwiają dostęp do zawartości szafy. Takie mechanizmy umożliwiają swobodne przesuwanie ubrań, co ułatwia wybieranie stroju.
 6. Organizatory na półki: Dla dodatkowej organizacji na półkach warto zainwestować w organizatory, np. na bieliznę czy akcesoria. Pozwalają one utrzymać porządek i łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy.

Ostateczny układ półek, drążków i wieszaków w garderobie powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz rodzaju przechowywanych ubrań i akcesoriów. Dzięki temu garderoba staje się miejscem, w którym panuje porządek, a wybieranie stroju staje się prostsze.

Personalizowane wnętrze szafy: jakie są możliwości?

Kiedy decydujemy się na szafy na wymiar dostosowane do aranżacji, jednym z kluczowych aspektów jest personalizacja wnętrza. Dzięki temu możemy stworzyć idealne rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb i preferencji. Oto kilka możliwości personalizacji wnętrza szafy oraz najważniejsze konkretne wymiary pomieszczenia :

 1. Konfiguracja półek i drążków: W zależności od tego, jakie ubrania przechowujemy, możemy dostosować ilość i rozmieszczenie półek oraz drążków. Na przykład, dla osób posiadających wiele sukienek i garniturów warto zaplanować więcej miejsca na wieszaki, podczas gdy miłośnicy swetrów i koszulek mogą postawić na dodatkowe półki.
 2. Systemy organizacji: Wewnętrzne systemy organizacji to kolejna opcja. Możemy wybrać kosze, organizer na bieliznę, uchwyty na buty i wiele innych akcesoriów, które ułatwią utrzymanie porządku w szafie.
 3. Kolor i wykończenie: Wybór koloru wnętrza szafy to także kwestia personalizacji. Możemy dostosować go do reszty wystroju pomieszczenia lub wybrać kontrastujący kolor, który nada wnętrzu szafy indywidualny charakter.
 4. Lustro i oświetlenie: Lustro na drzwiach szafy to praktyczny dodatek, który sprawdzi się w sypialni. Oświetlenie wnętrza szafy to kolejny element, który ułatwia wybieranie ubrań.
 5. Wyspa kuchenna: Jeśli mamy przestrzeń, możemy zdecydować się na stworzenie wyspy kuchennej wewnątrz szafy. To idealne rozwiązanie dla miłośników kuchni, którzy pragną komfortowo przechowywać naczynia, akcesoria kuchenne i inne elementy.
 6. Personalizacja drzwi: Drzwi szafy można również dostosować do własnych upodobań. Możemy wybrać różne rodzaje uchwytów, szyby matowe lub przezroczyste, a także różne wzory i tekstury.

Dzięki personalizacji wnętrza szafy plus dodatki do garderoby na wymiar możemy stworzyć praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które doskonale odpowiada naszym potrzebom i stylowi. To inwestycja, która znacząco ułatwia codzienne życie.

Realizacje: nasze garderoby na zamówienie

Garderoby na wymiar w strefie pod skosami: przykłady realizacji

Kiedy mamy do czynienia z wnętrzem z pochyloną ścianą, wykorzystanie przestrzeni pod skosami może być wyzwaniem. Jednym z najefektywniejszych rozwiązań jest zdecydowanie się na garderobę na wymiar, która doskonale dostosowuje się do specyfiki pomieszczenia. Oto kilka przykładów realizacji garderób pod skosami:

 1. Garderoba z drzwiami przesuwnymi: Drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie w przypadku strefy pod skosami. Dzięki nim oszczędzamy miejsce, ponieważ nie trzeba uwzględniać otwierania drzwi na zawiasach. Wnętrze garderoby można indywidualnie dostosować, dodając półki, drążki i szuflady.
 2. Szuflady pod skosami: Wysuwane szuflady to doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni pod skosami. Mogą posłużyć do przechowywania bielizny, akcesoriów, butów czy innych drobiazgów. Szuflady można wyposażyć w systemy organizacji, które ułatwią utrzymanie porządku.
 3. Systemy na ubrania: Garderoba pod skosami może być wyposażona w różnego rodzaju systemy na ubrania, takie jak wieszaki na spodnie, półki na buty czy kosze na bieliznę. Dzięki nim wszystkie rzeczy będą dobrze zorganizowane.
 4. Oświetlenie: Odpowiednie oświetlenie wnętrza garderoby pod skosami to kluczowy element. Lampa na drążku czy oświetlenie LED umieszczone wewnątrz szafy sprawią, że wszystkie ubrania będą doskonale widoczne.
 5. Personalizacja kolorów i wykończeń: Personalizacja to klucz do stworzenia garderoby, która doskonale komponuje się z resztą wnętrza. Wybierając kolory i wykończenia, możemy osiągnąć spójny efekt.

Garderoby na wymiar w strefie pod skosami to doskonałe rozwiązanie, które pozwala efektywnie wykorzystać trudne przestrzenie. Przy odpowiednim zaplanowaniu i personalizacji można stworzyć garderobę, która nie tylko pomieści wszystkie ubrania, ale także stanie się estetycznym elementem wystroju wnętrza.

Duża szafa do przedpokoju: jak to zrobiliśmy?

Marzyłeś o przestronnej i funkcjonalnej szafie do przedpokoju, która pomieści nie tylko ubrania, buty, ale także wiele innych rzeczy? Oto przykład, jak stworzyliśmy dużą szafę na wymiar do przedpokoju, która idealnie spełnia potrzeby naszych klientów.

 1. Dokładne pomiar: Pierwszym krokiem było dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni w przedpokoju. To kluczowe, aby szafa idealnie pasowała do wnętrza. Warto również uwzględnić istniejące instalacje, takie jak gniazdka czy oświetlenie.
 2. Personalizacja projektu: Naszym klientom zależało na dużej ilości wieszaków, półek, a także na kilku szufladach. Każdy element szafy został zaprojektowany z myślą o przechowywaniu konkretnych rzeczy, co sprawiło, że szafa jest nie tylko przestronna, ale także bardzo funkcjonalna.
 3. Wybór materiałów: Klientom zależało na trwałej i estetycznej szafie, dlatego zdecydowaliśmy się na materiały wysokiej jakości. Korpus szafy wykonany został z płyty melaminowanej Egger, która jest nie tylko wytrzymała, ale także dostępna w różnych kolorach i wzorach.
 4. Systemy organizacji: Duża szafa wymaga odpowiednich systemów organizacji. W naszym przypadku zainstalowaliśmy wiele półek, wieszaków na ubrania, szuflad oraz specjalne uchwyty na buty.
 5. Montaż i ostateczne wykończenie: Po dokładnym przygotowaniu elementów szafy, przystąpiliśmy do montażu. Ostateczne wykończenie, czyli zamontowanie drzwi i ustawienie oświetlenia, sprawiło, że szafa stała się gotowym elementem wnętrza.
 6. Zadowoleni klienci: Po zakończeniu projektu nasi klienci byli nie tylko zadowoleni z przestronnej szafy do przedpokoju, ale także z estetycznego wyglądu, który doskonale komponował się z resztą wnętrza.

Tworzenie dużej szafy na wymiar do przedpokoju to proces, który wymaga dokładnego planowania, personalizacji oraz dbałości o jakość materiałów i wykonania. Dzięki temu klientom udaje się stworzyć garderobę, która idealnie spełnia ich oczekiwania.

Pojemna szafa z lustrem: prezentacja naszej realizacji

Pragniesz stworzyć przestronną garderobę z dużym lustrem, która nie tylko pomieści wiele rzeczy, ale także dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń w Twoim wnętrzu? Oto prezentacja naszej realizacji pojemnej szafy z lustrem, która łączy funkcjonalność z estetyką.

 • Precyzyjny pomiar przestrzeni: Kluczowym krokiem w projekcie była precyzyjna ocena dostępnej przestrzeni. To pozwoliło nam dostosować wymiary szafy do konkretnego wnętrza, uwzględniając przy tym wszystkie istniejące elementy.
 • Personalizacja projektu: Nasz klient marzył o szafie z dużym lustrem, ale także o odpowiedniej ilości półek, wieszaków i szuflad. Wspólnie zaprojektowaliśmy wnętrze garderoby tak, aby idealnie spełniała jego potrzeby przechowywania.
 • Wybór materiałów: Aby stworzyć trwałą i estetyczną szafę, zdecydowaliśmy się na korpus wykonany z wysokiej jakości płyt melaminowanych Egger. Dostępność różnych kolorów i wzorów pozwoliła nam dopasować szafę do stylu wnętrza.
 • Duże lustro: Lustro to centralny punkt projektu. Duże lustra optycznie powiększają przestrzeń, co jest szczególnie ważne w mniejszych wnętrzach. Dodatkowo spełniają funkcję lustra do codziennego użytku.
 • Oprawa oświetleniowa: W celu zapewnienia odpowiedniego oświetlenia wnętrza szafy, zainstalowaliśmy subtelne oświetlenie LED, które dodaje elegancji i ułatwia korzystanie z garderoby.
 • Montaż i wykończenie: Po dokładnym przygotowaniu wszystkich elementów przystąpiliśmy do montażu. Ostateczne zamontowanie drzwi i sprawdzenie wszystkich funkcji zakończyły proces tworzenia pojemnej szafy z lustrem.

szafy na wymiar

Nasza realizacja pojemnej szafy z lustrem to doskonały przykład, jak można połączyć funkcjonalność z estetyką. Taka garderoba nie tylko pomieści wiele rzeczy, ale także nada wnętrzu elegancki wygląd i optycznie je powiększy.

Podsumowanie artykułu

W artykule "Szafy na wymiar: Tworzenie funkcjonalnej garderoby idealnie dopasowanej do Twojej przestrzeni" omówiliśmy kluczowe aspekty projektowania i tworzenia garderób na wymiar. Naszym celem jest stworzenie garderoby, która nie tylko pomieści wszystkie ubrania i dodatki, ale także doskonale wpasuje się w dostępną przestrzeń.

 1. Pomiar i analiza przestrzeni: Pierwszym krokiem w procesie tworzenia funkcjonalnej garderoby na wymiar jest dokładny pomiar i analiza dostępnej przestrzeni. To pozwala na dostosowanie projektu do konkretnego wnętrza, uwzględniając wszelkie istniejące ograniczenia.
 2. Personalizacja projektu: Kolejnym ważnym aspektem jest personalizacja projektu. Każdy klient ma swoje własne potrzeby i preferencje dotyczące przechowywania ubrań. Dlatego projektujemy garderobę z myślą o indywidualnych potrzebach, dostosowując ilość półek, wieszaków, szuflad i innych elementów.
 3. Wybór materiałów: Trwałość i estetyka to kluczowe czynniki, które wpływają na wybór materiałów. Płyty melaminowane Egger są doskonałym wyborem, pozwalając na wybór różnych kolorów i wzorów, aby idealnie dopasować garderobę do stylu wnętrza.
 4. Oświetlenie i lustro: Odpowiednie oświetlenie i duże lustro to nieodłączne elementy funkcjonalnej garderoby. Oświetlenie LED dodaje elegancji i ułatwia korzystanie z garderoby, a duże lustra optycznie powiększają przestrzeń.

Warto podkreślić, że garderoba na wymiar to inwestycja w wygodę i funkcjonalność. Projektowanie garderoby, która doskonale wpasowuje się w dostępną przestrzeń, pozwala uniknąć marnowania miejsca i sprawia, że codzienne korzystanie z niej jest przyjemnością. Ostateczna realizacja projektu zawsze uwzględnia preferencje klienta, aby zapewnić idealnie dopasowaną garderobę.

Previous Post Next Post