Szafy na wymiar. Szafy pod zabudowę. Szafy wnękowe.

szafy na wymiar szczecin

Szafy na wymiar. Szafy pod zabudowę. Szafy wnękowe.

05, May Adam Nowakowski
  • szafy-na-wymiar
  • szafy

Szafy – drzwi przesuwne. Czy warto?

Drzwi przesuwne są niezwykle praktycznym elementem nowoczesnej szafy na wymiar. Czy są lepsze od drzwi uchylnych? To już rzecz gustu i kwestia przyzwyczajenia. Na szafę z drzwiami przesuwnymi decydujemy się na ogół w przypadku niewielkich pomieszczeń w mieszkaniu. Szafy na wymiar z drzwiami przesuwnymi mają wiele zalet i pasują do wszystkich możliwych aranżacji.

Dlaczego warto mieć szafę z drzwiami przesuwnymi? Do jakich wnętrz pasują szafy przesuwne? Odpowiadamy i doradzamy.

Szafy na wymiar z drzwiami przesuwnymi – zalety

Dlaczego decydujemy się na szafy z drzwiami przesuwnymi? Najczęściej odpowiedzią jest brak miejsca lub ograniczone w pokoju czy przedpokoju. Drzwi uchylne zabierają sporo przestrzeni podczas otwierania, co może być pewnym problemem w przypadku naprawdę niewielkiego metrażu pokoju. Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwala na zaoszczędzenie miejsca, a przy tym nie wpływa negatywnie na wygląd całego mebla, wręcz przeciwnie. Twoja szafa na wymiar może być równie stylowa i elegancka bez względu na rodzaj zastosowanych drzwi.

Ponadto użytkowanie drzwi przesuwnych jest wygodne. Jeśli są prawidłowo zamontowane, działają lekko, płynnie i prawie bez hałasu. Bez problemu dostaniesz się do swoich rzeczy, nawet jeśli szafa umieszczona jest blisko łóżka w sypialni lub innego mebla w dowolnym pokoju. Przy szafach przesuwnych i małym metrażu nie musisz nawet zachowywać dokładnych odstępów, zalecanych między meblami, choć oczywiście wiadomo, że lepiej, aby taki odstęp był. Jednak niewielkie pokoje w blokach lub nietypowe pomieszczenia, jakie można spotkać np. w kamienicach, czasem uniemożliwiają dokładne stosowanie się do ogólnie przyjętych reguł.

szafa2023_1 . sypialnia2023_1

Dodatkowo na jednym skrzydle drzwi można z powodzeniem umieścić lustro, które nie tylko pozwoli Ci ocenić stylizację zaraz po założeniu, ale również rozjaśnić i optycznie powiększyć wnętrze.

Gdzie najlepiej sprawdza się szafa z drzwiami przesuwnymi?

  • Niewielki salon – przesuwne drzwi nie ujmują elegancji meblowi i nie zabierają miejsca przy otwieraniu.
  • Wąska sypialnia – choć odległość między łóżkiem, a szafą w sypialni powinna wynosić około 80 cm, nie zawsze da się spełnić ten warunek. Dzięki przesuwnym drzwiom, nie musisz aż tak bardzo przejmować się tymi zaleceniami, ponieważ otwierające się drzwi o nic nie zahaczą.
  • Mały przedpokój – szafy w przedpokoju to niemal konieczność, dlatego w prawie każdym znajduje się pasujący tam model. Bardzo małe przedpokoje to idealne miejsca na wąskie szafy na wymiar z przesuwnymi drzwiami.
  • Pokój na poddaszu – zazwyczaj pomieszczenia na poddaszu są na tyle nietypowe, że najlepiej sprawdzają się w nich meble na wymiar. Szafa o nietypowych kształtach i gabarytach znakomicie wypełni przestrzeń takiego pokoju. Zastosowanie drzwi przesuwnych to praktyczne rozwiązanie, ponieważ często pokoje na poddaszu są niewielkie.

Poza tym, szafy z drzwiami przesuwnymi sprawdzą się w niedużej garderobie lub pokoju młodzieżowym.

Czy szafy z drzwiami przesuwnymi nie mają wad?

Tak jak wszystkie inne meble, szafy przesuwne również mają pewne wady. Najczęściej są to niemożność otwierania dwojga drzwi naraz i ciężkie przesuwanie, a niejednokrotnie też wypadanie drzwi, jeżeli prowadnice i kółka nie są dobrze zamontowane. Dlatego warto zlecić wykonanie przesuwanej szafy na wymiar firmie, która może pochwalić się doświadczeniem i znajomością potrzeb swoich klientów.

Jeżeli interesuje Cię szafa na wymiar z przesuwnymi drzwiami zleć jej wykonanie fachowcom, takim jak Zibinet. Działamy na terenie Stargardu, Polic i Szczecina. Nasze meble wykonujemy z wytrzymałych płyt Egger, przypominających naturalne drewno, ale bardziej plastycznych w obróbce. Chcesz umeblować współczesne wnętrze z zachowaniem detali charakterystycznych dla danego wystroju? Zamów meble na wymiar od Zibinet!

Previous Post Next Post