Zabudowa przedpokoju – co powinno się w nim znaleźć?

szafa na wymiar 2023

Zabudowa przedpokoju – co powinno się w nim znaleźć?

28, Mar Adam Nowakowski
  • zabudowa-przedpokoju

Przedpokój - meble na wymiar

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, jakie widzimy, wchodząc do czyjegoś mieszkania. Z tego właśnie powodu bardzo ważne jest przemyślane umeblowanie jego wnętrza. Jak to zrobić? Na jakie meble się zdecydować? Czy szafy na wymiar to najlepsze rozwiązanie ? Jakie jeszcze meble powinny się tu znaleźć i na jaką kolorystykę postawić?

Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na własny przedpokój, chętnie doradzimy, jakie rozwiązania zastosować, żeby to miejsce było funkcjonalne, a jednocześnie świetnie wyglądało.

Meble na wymiar w przedpokoju – na co postawić?

Wybór mebli i dodatków zależy od tego, jakim metrażem dysponujemy, czy pomieszczenie jest dobrze doświetlone oraz od indywidualnych potrzeb i upodobań. Zwykle przedpokoje są niewielkie i wąskie. Czasami także ciemne, dlatego warto pomyśleć o dodatkowym doświetleniu, nie tylko sufitowym i ściennym, ale można zdecydować się na praktyczne rozwiązanie jakim jest oświetlenie w szafie, dzięki czemu bez trudu znajdziesz w niej wszystko, czego szukasz.

Takie udogodnienie jest dobre przede wszystkim w dużych szafach – garderobach na wymiar, w których jest miejsce nie tylko dla ubrań wiszących lub składanych, ale także akcesoriów do prasowania i suszenia ubrań. Jakie meble na wymiar na pewno sprawdzą się w przedpokoju?

  • Szafa na wymiar – jej wielkość uzależniona jest od wielkości przedpokoju, możemy zdecydować się też na szafy wnękowe lub narożne, jeżeli pomieszczenie jest trudne do umeblowania. W ten sposób wykorzystamy każdy centymetr przestrzeni w praktyczny sposób. Jeżeli mamy na tyle miejsca, warto zainwestować w dużą szafę z pawlaczami, schowkami, miejscem na deskę do prasowania itp.
  • Praktyczna komoda na wymiar – w komodzie zmieści się wiele rzeczy - od ubrań składanych, przez ręczniki, dodatki takie jak czapki, apaszki, a także inne drobne akcesoria lub dokumenty. Można wykorzystać również blat komody.
  • Regał na wymiar – w zależności od wielkości przedpokoju, regał na wymiar przeznaczony np. na książki, które nie mieszczą się w biblioteczce w pokoju, odciąży meble od ich nadmiaru, pomoże je ładnie wyeksponować. W dolnej części regału można zaprojektować zamykane szafki, w których zmieści się sporo rzeczy.
  • Szafka na buty na wymiar – osobne miejsce na buty to konieczność. Dobrze, jeżeli w szafce znajdą się szuflady na akcesoria do czyszczenia obuwia. Górna część szafki może być jednocześnie praktycznym siedziskiem, na którym łatwiej będzie zmienić buty.
  • Siedzisko ze schowkiem na wymiar – bardzo praktyczne rozwiązanie, łączące wygodę z praktycznymi funkcjami. Pomoże zagospodarować miejsce w przedpokoju, w którym nie zmieści się szafa ani komoda. Nad siedziskiem można umieścić np. lustro.

Co jeszcze przyda się w przedpokoju?

W Twoim przedpokoju powinien znaleźć się wieszak na odzież wierzchnią, nawet jeżeli dysponujesz obszerną szafą. Warto mieć miejsce na aktualnie noszoną odzież. Jeżeli na ścianie nie ma wystarczająco dużo miejsca, pomyśl o szafie z lustrem, to rozwiązanie ma wiele praktycznych zalet, pomoże też optycznie powiększyć zwykle wąską przestrzeń przedpokoju.

szafa

Firma zibinet.pl wykonująca meble na wymiar do wszystkich pomieszczeń domowych oraz do biur działająca na terenie Szczecina, Polic i Stargardu chętnie podejmie się praktycznego i efektownego umeblowania Twojego domu! Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowani pracownicy, znajomość trendów w wystrojach wnętrz – to tylko niektóre nasze atuty. Materiały, na których pracujemy są dobrej jakości i pozwolą Ci cieszyć się meblami przez długie lata!

Skontaktuj się z nami – poznaj nasze projekty i możliwości!

Previous Post Next Post