Wybieramy meble łazienkowe

lazienka meble na wymiar szczecin i okolice

Wybieramy meble łazienkowe

21, Nov Adam Nowakowski
  • meble
  • lazienka
  • wybieramy-meble

Wybieramy meble łazienkowe na wymiar, na zamówienie

Łazienka to szczególne pomieszczenie w każdym mieszkaniu czy domu. Ma do spełnienia wiele funkcji. Pozwala zadbać o kwestie higieniczne, stanowi przestrzeń relaksu, a dodatkowo umożliwia przechowywanie różnych drobiazgów, jak ręczniki czy kosmetyki. To oczywiście wymaga zainwestowania w odpowiednie meble łazienkowe, których jakość i funkcjonalność jest równie ważna, jak w przypadku armatury. W tym poradniku podpowiadamy, na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Podstawowa zasada: nie zagracić łazienki.

Meble łazienkowe przede wszystkim muszą być funkcjonalne. Zwykle łazienka nie imponuje metrażem: w mieszkaniach jest to do 4-5 metrów kwadratowych, w domach do 8-10 metrów kwadratowych. Na tak małej powierzchni trzeba zmieścić toaletę, wannę/prysznic, umywalkę, grzejnik, czasami bidet. Na meble zostaje naprawdę niewiele miejsca.

Podstawowym błędem popełnianym przez osoby samodzielnie urządzające swoje łazienki jest wybieranie mebli „na oko”. No bo akurat była promocja, no bo są ładne, no bo mniej więcej pasują i jeszcze kolor się zgadza. To prosta droga do tego, by zagracić łazienkę meblami, które nie są ani dobrze dopasowane do charakteru pomieszczenia, ani tym bardziej funkcjonalne.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w meble łazienkowe na wymiar. Dobry projekt uwzględni specyfikę łazienki, pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, w tym np. wnęki. To gwarancja tego, że meble będą dobrze dopasowane do potrzeb rodziny i nie ograniczą funkcjonalności łazienki, a wręcz ją poprawią.

lazienka

Z jakiego materiału? meble na wymiar

Wbrew mitowi nie ma przeciwwskazań, by stosować w łazience meble z drewna. Wymagają one jednak odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią. Jeśli zależy Ci na dobrej relacji ceny do wyglądu i jakości, to naturalnym wyborem będą tutaj meble z płyty. Wykańcza się je specjalną powierzchnią odporną na działanie wysokiej temperatury i wody.

Pamiętaj!

W łazience nie należy stosować mebli pokojowych, ponieważ są one wrażliwe na wilgoć, w efekcie czego już po kilkunastu miesiącach mogą się na nich pojawić spuchnięcie, wybrzuszenia .

Kolorystyka mebli łazienkowych na wymiar

Kolor mebli łazienkowych jest oczywiście kwestią gustu. Warto jednak zwrócić uwagę, że w niewielkiej łazience zwykle panuje niedobór naturalnego światła. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na meble w jasnym kolorze, najlepiej białe z lakierowanymi frontami. Dzięki temu światło będzie pięknie odbijać się od ich powierzchni, co optycznie powiększy pomieszczenie. Ponadto takie meble, z uwagi na gładkie fronty, są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości.

Pamiętając o tych zasadach bez trudu znajdziesz meble łazienkowe, które będą idealnie dopasowane do Twojej łazienki pod względem estetyki i praktyczności, a do tego posłużą przez wiele lat.

Previous Post Next Post