Jak zaprojektować małą kuchnię na wymiar?

aneks kuchenny 2023

Jak zaprojektować małą kuchnię na wymiar?

23, Mar Adam Nowakowski
  • kuchnia
  • mala-kuchnia-na-wymiar

Jak zaprojektować małą kuchnię na wymiar?

Jak stworzyć przestrzeń kuchenną w swoim mieszkaniu, jeśli do dyspozycji mamy niewielkie pomieszczenie, często wąskie i nieustawne? Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko przygotowujesz posiłki i wypijasz poranną kawę, to także przestrzeń, gdzie chcesz czuć się dobrze. Czy mała kuchnia, pełna praktycznych rozwiązań, ułatwiających codzienne funkcjonowanie, jest możliwa?

Tak - jeśli będzie to kuchnia na wymiar, wykonana przez doświadczonych fachowców.

Co powinno znaleźć się w niewielkiej kuchni?

Mała kuchnia - lub aneks kuchenny wydzielony z większego pokoju - powinna zawierać wszystko to, co znajduje się w dużej. Nie da się zrezygnować z kuchenki, zlewu czy zmywarki. Kwestią dobrego rozplanowania jest ilość i wielkość szafek, odpowiednia kolorystyka i maksymalne wykorzystanie każdego wolnego miejsca. W małej kuchni nie możemy sobie pozwolić na marnowanie przestrzeni, wszystko powinno być starannie zaplanowane. Szafki, w których przechowujemy produkty spożywcze nie powinny być narażone na wilgoć, może im zaszkodzić.

Planując szafki wiszące i stojące musimy umownie podzielić kuchnię na strefy, gdzie w pobliżu zlewu będą mieścić się szafki z naczyniami, garnkami, a dalej artykuły spożywcze. Blat roboczy jest ważnym miejscem w kuchni niezależnie od jej wielkości. Jeżeli ilość miejsca pozwala Ci tylko na niewielki blat, zastanów się nad dodatkowym blatem wysuwanym, który może rozwiązać problem niewystarczającej ilości miejsca, a nawet zastępować niewielki stolik kuchenny. Wysuwane elementy wystroju pomogą zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca!

aneks_kuchenny_2 . aneks_kuchenny_4

Tak samo jak meble narożne. Szafki narożne na wymiar to oszczędność miejsca co do centymetra. Dzięki nim wykorzystasz potencjał niewielkiej kuchni w stu procentach. Pomyśl także o oświetleniu w różnych miejscach kuchni, np. pod szafkami nad blatem. Dodatkowe oświetlenie pomoże podczas przygotowywania posiłków i podkreśli charakter kuchni. To dobre rozwiązanie w przypadku kuchni słabo oświetlonych z niewielkimi oknami lub całkiem ciemnych, w których wykorzystywane jest tylko sztuczne światło.

Małe kuchnie na wymiar – jaka kolorystyka?

Do niewielkiej kuchni polecana jest kolorystyka z jasnej palety. Ciemniejsze kolory mogą przytłaczać małe wnętrze, co jednak nie znaczy, że musisz zrezygnować ze swoich ulubionych barw. Wystarczy je tylko umiejętnie połączyć. Jak? Jeżeli nie masz pomysłu na kuchnię w kontrastowej kolorystyce, chętnie doradzimy Ci ciekawe rozwiązania aranżacyjne.

aneks_kuchenny_3

Biel, odcienie szarości, krem, beż i jasne odcienie drewna świetnie sprawdzą się w małej kuchni, nawet takiej, która oświetlana jest sztucznym światłem. Polecane są również fronty na połysk, optycznie zwiększające powierzchnię. Zdecyduj się na meble z przeszkleniami. Przeszklone szafki ze stylowymi szprosami wyglądają bardzo stylowo i elegancko.

Kuchnie na wymiar od Zibinet

Kuchnia na wymiar to najlepsze rozwiązanie do małego pomieszczenia. Jeżeli urządzasz niewielką kuchnię w bloku, dodatkową kuchnię na piętrze domu lub na poddaszu, chętnie wykonamy ją dla Ciebie. Doświadczenie, znajomość trendów i doskonałe materiały, jakie wykorzystujemy do produkcji mebli z pewnością pomogą nam stworzyć idealną kuchnię na wymiar dla Ciebie! Pracujemy na płytach meblowych Egger, które są łatwe w obróbce i bardzo wytrzymałe, dzięki temu służą przez długie lata.

Skontaktuj się z zibinet.pl i zobacz jakie rozwiązania mamy dla Ciebie!

Previous Post Next Post