Jak zaplanować kuchnię z wyspą na wymiar?

kuchnia z wyspą 2023

Jak zaplanować kuchnię z wyspą na wymiar?

08, Apr Adam Nowakowski
  • kuchnia
  • kuchnia-z-wyspa

Kuchnia na wymiar z wyspą

Przestrzeń kuchenna jest miejscem, które powinno być zaplanowane starannie, praktycznie i ze smakiem. Najlepszym rozwiązaniem są kuchenne meble na wymiar, dzięki którym zagospodarujesz każdy zakamarek wnętrza. Jak wyglądają kuchnie z wyspą? Gdzie najlepiej pasują? Czy można stworzyć kuchnię z wyspą w każdym możliwym wystroju?

Jak wygląda kuchnia z wyspą i do jakiego wnętrza pasuje?

Kuchnia z wyspą to pomieszczenie pełniące wszystkie kuchenne funkcje i posiadające meble i sprzęty, które muszą się tam znaleźć, a dodatkowo mają także wyspę - czyli rodzaj szafki z blatem. Jakiej? To zależy od wymogów danego miejsca. Wyspa kuchenna może być wysoka, niższa, mieć blat roboczy lub służący do spożywania przy nim posiłków i relaksu przy kawie. Przebywając na niej masz ze wszystkich stron dostęp do szafek , szuflad i półek, które tam się znajdują.

Czasami zamiast tradycyjnej szafki w kuchennej wyspie może mieścić się zlew, czy nawet piekarnik - wszystko zależy od Twojej pomysłowości. Jeżeli nie masz wystarczająco dużo miejsca na przygotowywanie posiłków na blacie w tradycyjnej zabudowie przyściennej, możesz wykorzystać wyspę jako dodatkową przestrzeń z wygodnym blatem. Wyspa kuchenna to także świetny pomysł na strefę relaksu. Dopasowane stylem i wysokością krzesła będą świetnym uzupełnieniem do stylowej, eleganckiej wyspy.

kuchnia_wyspa_2 . kuchnia_wyspa_1

Wyspa kuchenna daje wrażenie większej przestrzeni i właściwie najlepiej pasuje do dużych i średnich kuchni. W malutkich raczej nie będzie miejsca na takie dodatki. Wyspa kuchenna na wymiar to również dobre rozwiązanie, jeżeli mamy aneks z salonem. Wtedy wyspa może być granicą pomiędzy pokojem a aneksem - czyli naszą kuchnią. Podobnie można podzielić kuchnię z kącikiem jadalnym, przeznaczając część pomieszczenia na typowo kuchenne zajęcia, a drugą na przyjemne miejsce, w którym można spokojnie zjeść śniadanie lub obiad.

Kuchnia z wyspą na wymiar – do jakiego stylu?

Kuchnia na wymiar z wyspą pasuje do każdego wystroju. Dbając o szczegóły charakteryzujące konkretny styl - czyli kolorystykę, design, dodatki - można stworzyć kuchnię z wyspą w każdym możliwym wystroju. Przy czym wyspa nie musi być dokładnie w tym samym kolorze, co zabudowa ścienna, ale może ciekawie z nią kontrastować przy zachowaniu zasad tworzących konkretną aranżację.

Na przykład biała zabudowa na połysk i czarna lub czarnobiała wyspa to idealne rozwiązanie do stylu nowoczesnego i glamour. Mogą być to też kontrastujące z frontami szafek blaty, np. białe blaty – czarne lub białe fronty - blaty z marmurowym dekorem. Ogranicza nas tylko wyobraźnia - Twoja kuchnia na wymiar może być dokładnie taka, jaką sobie wymarzysz.

Meble kuchenne w różnych odcieniach drewna sprawdzą się w wielu aranżacjach: rustykalnej, klasycznej, retro, boho – wystarczy postawić na odpowiednie odcienie. Na szczęście my możemy zapewnić Ci ogromny wybór: różne wzory i kolory drewna, biel, czerń, szarości – pracujemy na doskonałej jakości płytach Egger, które są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego znakomicie się prezentują.

kuchnia_wyspa_4

Kuchnia z wyspą na wymiar od Zibinet

Czujesz, że kuchnia z wyspą to coś dla Ciebie? Cenisz sobie nowoczesne rozwiązania, dobre materiały i dbałość o najdrobniejsze dodatki? Skontaktuj się z firmą Zibinet. Wykonujemy meble kuchenne na wymiar. Police, Stargard i Szczecin to rejon naszego działania.

Previous Post Next Post