Szafy na wymiar – idealna opcja

Szafa na wymiar – idealna opcja do małych pomieszczeń

Szafy na wymiar – idealna opcja

08, Feb Adam Nowakowski
  • meble
  • szafa
  • szafy
  • szafa-idealna-opcja

Szafy na wymiar – idealna opcja do małych pomieszczeń

Wyobrażając sobie nowoczesne szafy na wymiar, myślimy o dużych meblach, które zajmują sporo miejsca. Ale funkcjonalne szafy na wymiar to idealne rozwiązanie do wnętrz niewielkich metrażowo, małych pokoi, przedpokoju, kawalerki lub mało ustawnego mieszkania pełnego wnęk, które trudno zagospodarować. Poznaj ich wszystkie zalety!

Gdzie szafa na wymiar sprawdzi się najlepiej?

Szafy na wymiar, zarówno duże, jak i mniejsze, są doskonałą opcją do pomieszczeń nietypowych, wąskich, podłużnych, z dużą ilością wnęk czy np. skośnymi sufitami - choć wyglądają one oryginalnie, znacznie ograniczają powierzchnię użytkową wnętrza. Jeżeli jesteś posiadaczem małego pokoju, który trudno urządzić, warto pomyśleć o szafie na wymiar, która pozwoli rozwiązać wiele Twoich problemów. W jaki sposób? Po prostu dzięki praktycznemu zagospodarowaniu miejsca, łącznie z koszami i organizerami ustawionymi na podłodze szafy, gdzie zmieszczą się różne drobiazgi. Sprawdzą się tutaj drzwi przesuwne, które nie będą zajmowały dodatkowego miejsca podczas jej otwierania.

Małe pokoje bardzo często są przestrzenią dla dzieci lub nastolatków i takie właśnie wnętrza należy umeblować, wykorzystując każdy centymetr kwadratowy i pomieścić w tym jednym pomieszczeniu wszystkie potrzebne rzeczy. Podobnie jest z przedpokojami, które są najbardziej widoczną częścią mieszkania. Przedpokój bardzo często bywa wąski, ciemny, zdarzają się w nim wnęki. Zabudowanie przedpokoju praktyczną, funkcjonalną szafą, w której mamy miejsce na odzież wierzchnią, buty, a także czapki, apaszki czy nawet ręczniki, wydaje się najlepszym możliwym pomysłem na zabudowanie go.

Ciemne lub niedoświetlone miejsca warto rozjaśnić jasnym kolorem frontów szaf na wymiar. Nie tylko białym, ale np. jasnym drewnem. Jasne szafy na wymiar sprawdzą się także w niedużej sypialni, szczególnie jeśli na jej froncie znajdzie się lustro, które dodatkowo optycznie powiększy wnętrze.

Oprócz tych oczywistych korzyści, jakie szafa na wymiar daje nieustawnym pomieszczeniom, również przy dużych i jasnych pokojach wykonanie takiej szafy to doskonały pomysł. Masz pewność, że Twoje wnętrze zostało urządzone przy maksymalnym wykorzystaniu miejsca, a dodatkowo wpływasz na ostateczny wygląd całości, przy zachowaniu spójnego wystroju.

szafa2

Funkcjonalne szafy na wymiar w różnych stylach

Zamawiając szafę na wymiar do wnętrza jakim jest salon, przedpokój czy garderoba, zwracaj uwagę na to, czy będzie w stu procentach odpowiadała Twoim potrzebom. W szafie musi znaleźć się miejsce dla półek na ubrania składane, drążków do zawieszenia odzieży wierzchniej, koszul czy sukienek. Przyda się miejsce na kosze na drobniejsze części garderoby lub praktyczne szufladki. Im bardziej ogranicza Cię miejsce, tym więcej czasu i uwagi należy poświęcić zaprojektowaniu praktycznej szafy – dlatego najlepiej zlecić to zadanie specjalistom.

Firma Zibinet - Meble Szczecin wykonuje szafy na wymiar we wszystkich możliwych stylach, dlatego nie musisz obawiać się, że projekt nie będzie pasował do klasycznego salonu czy nowoczesnej sypialni. Pracujemy na dobrych materiałach i jesteśmy otwarci na propozycje i sugestie klienta. Zamów szafę na wymiar, która idealnie wpasuje się w metraż i styl dowolnego pomieszczenia w Twoim domu. Dzięki nam nie będzie z tym problemu!

Previous Post Next Post