Zamawiasz meble na wymiar?

szafa meble na wymiar szczecin i okolice

Zamawiasz meble na wymiar?

13, Sep Adam Nowakowski
  • meble
  • wymiar
  • zamawiasz-meble

Zamawiasz meble na wymiar?

5 najczęstszych błędów nie popełnij jednego z nich. Decyzja podjęta. Potrzebujesz nowej zabudowy kuchennej, garderoby, szafy wnękowej czy mebli łazienkowych. Zamawiając je możesz popełnić klasyczne błędy, które na pewno będą Ci się odbijać czkawką w przyszłości. Jak ich uniknąć? Najpierw trzeba sobie zdać z nich sprawę. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik.

Wymieniamy w nim 5 najczęściej popełnianych błędów przez osoby zamawiające meble na wymiar.

Brak projektu – naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego niektórzy próbują na tym oszczędzać. Projekt jest absolutnie niezbędny do tego, by zagwarantować sobie zarówno maksymalną funkcjonalność, jak i piękno mebli na wymiar. To na etapie projektowania dopasowujemy różne pomysły do warunków, jakie panują w danym pomieszczeniu. Dzięki projektowi klient nie jest niczym zaskakiwany i dokładnie wie, że efekt końcowy będzie w 100% zgodny z jego oczekiwaniami.

Przypadkowy wybór wykonawcy – w dobie powszechnego dostępu do Internetu nikt nie powinien mieć problemu z wyselekcjonowaniem grupy 5-6 wykonawców, którzy będą brani pod uwagę przy ostatecznym wyborze firmy stolarskiej. Warto się do tego przyłożyć, ponieważ nawet najlepszy projekt i najwyższej jakości materiały nie zastąpią umiejętności wykonawcy. Dobry stolarz wyróżnia się kilkoma podstawowymi cechami: potrafi myśleć, ma wyobraźnię i zmysł estetyczny. Z punktu widzenia klienta ważne jest też, aby firma była terminowa, uczciwa, a jej pracownicy kulturalni. Nie należy się więc kierować wyłącznie najniższą ceną. Najważniejsze są dobre referencje firmy i wiarygodne przykłady zrealizowanych projektów. Przeczytaj, jak dobrze wybrać wykonawcę zabudowy kuchennej .

Niezwracanie uwagi na szczegóły – wyobraź sobie piękną, białą kuchnię z lakierowanymi frontami i… staromodnymi uchwytami z mosiądzu. Doszłoby do skrajnego zgrzytu stylistycznego, który zniweczyłby cały efekt. To oczywiście tylko przykład, raczej mało prawdopodobny, co jednak nie zmienia faktu, że wiele osób bagatelizuje znaczenie szczegółów. Skupiają się na wyglądzie frontów, poświęcają na to wiele godzin analizy, a gdy przychodzi do wyboru uchwytów, to decyzja zapada w kilka minut i jest spontaniczna.

Jakość i akcesoria

Bagatelizowanie jakości okuć i akcesoriów meblowych – to błąd wynikający z prostego faktu: tych elementów nie widać, a więc mało kto zwraca na nie uwagę. Tymczasem to właśnie od jakości okuć i akcesoriów w głównej mierze zależy funkcjonalność mebla. Jeśli wybierzemy produkty z najniższej półki, to szybko ulegną one awarii, będą wydawać nieprzyjemne dźwięki, zacinać się, po prostu irytować.

Oszczędzanie na jakości materiałów i wykonawstwie – doskonale rozumiemy, że przyjemniej jest zapłacić za np. zabudowę kuchenną 3 tysiące złotych zamiast 20 tysięcy. Pytanie brzmi jednak: czy chcesz być zadowolony z mebli czy z ceny? No właśnie. Przesadne oszczędzanie na jakości materiałów (np. płyty meblowej, forniru, lakieru itd.), a przede wszystkim na wykonawstwie, zawsze źle się kończy. Tanie meble cieszą tylko przez chwilę. Za jakiś czas zapomnisz, ile właściwie udało Ci się zaoszczędzić. Będziesz widzieć tylko odpadającą okleinę, porysowany blat, opadające drzwiczki. To bardzo frustrujące.

Teraz wiesz już, jakich błędów musisz unikać na etapie zamawiania mebli na wymiar.

Next Post