Jakie wymiary powinien mieć regał do pokoju?

regały na wymiar szczecin

Jakie wymiary powinien mieć regał do pokoju?

18, Apr Adam Nowakowski
  • wymiary-regalu
  • regaly

Wymiary regału w pokoju na co zwrócić uwagę

Regały na wymiar są nie do zastąpienia w wielu pomieszczeniach - nie tylko mieszkalnych. W domu sprawdzają się w salonach, pokojach młodzieżowych i dziecięcych, jadalni, spiżarni, czy nawet piwnicy. Są niezbędne w biurach, sklepach, magazynach. Jednak najczęściej decydujemy się na nie w przestrzeni mieszkalnej, gdzie regały doskonale sprawdzają się jako miejsce na książki, płyty, pamiątki, zdjęcia, pomoce naukowe, ozdobne bibeloty itp.

Jak powinien wyglądać funkcjonalny regał na wymiar? Podpowiadamy.

Wymiary regału – jakie powinny być?

Regały domowe, przeznaczone głównie na książki, wytrzymują dość duże obciążenie. Przeciętny regał wykonany z materiałów drewnopodobnych może udźwignąć około 30 kg. Dobrej jakości materiały, użyte do produkcji regałów, zwiększają ich możliwości, tym bardziej, jeśli do produkcji wykorzystane są także elementy metalowe. Półki na książki powinny mieć do około 30 cm wysokości, aby pomieścić książki do wysokości A4. Również ich przeciętna głębokość to także około 30 cm.

Decydując się na regał na wymiar, masz wpływ na to, jak wysokie i szerokie będą jego półki. Podobnie z wysokością i szerokością całego mebla - wszystko zależy od tego, jak duży jest pokój i jaką jego część ma zajmować regał. Niektóre regały na wymiar zajmują całą dużą ścianę, łącznie z dodatkowymi półkami nad drzwiami i to jest bardzo dobry sposób na wykorzystanie powierzchni, szczególnie w salonie, gabinecie czy domowej bibliotece. Inne mogą być bardzo wąskie i zajmować niezagospodarowany fragment ściany pokoju lub stanowić wyposażenie bardzo małego pokoiku. Możesz zdecydować się na narożny regał lub umieścić go w niewykorzystanej wnęce pokoju.

regal2023_4 . regal2023_2

Możliwości jest wiele, np. część regału może składać się z zamykanych na drzwiczki półek. Półki mogą być różnej wielkości, nieregularne, skośne z tylną ścianką lub bez. To Ty decydujesz ile i jakie półki znajdą się w Twoim regale na wymiar. Znaczenie ma również metraż i wysokość pokoju, w którym na znajdować się regał. Zupełnie inny model będzie pasował do wysokiego i wąskiego pokoju, a inny do wnętrza niższego lub umieszczonego na poddaszu z ukośnym sufitem.

Jeśli chodzi o regał na wymiar, po prostu musi on pasować rozmiarami do konkretnego pomieszczenia, mieć odpowiednią ilość półek i być maksymalnie funkcjonalnym meblem. Meble na wymiar służą bardzo długo w doskonałym stanie, dlatego ich wygląd musi być starannie przemyślany i zaprojektowany.

O czym musisz pamiętać, zamawiając regał na wymiar, na zamówienie?

Regały na wymiar są praktyczne i mogą pomieścić naprawdę wiele rzeczy. To meble, których powierzchnia jest w stu procentach zagospodarowana, a więc z pewnością są funkcjonalne. Muszą też pasować do reszty wystroju kolorystyką i designem. Zlecając wykonanie pojemnego regału firmie Zibinet, masz pewność, że otrzymujesz nie tylko wytrzymały i wykonany z dobrych materiałów mebel, ale także element wyposażenia, który nada Twojemu wnętrzu stylowego wyglądu.

Pracujemy na drewnopodobnych płytach meblowych Egger, cechujących się wytrzymałością w użytkowaniu i łatwością w obróbce. Jeżeli marzy Ci się regał na wymiar w stylu loftowym, klasycznym, skandynawskim, boho, czy innym – my zadbamy o to, by nasz mebel odzwierciedlał wybrany styl. Dbamy o odpowiednią kolorystykę i dodatki, wykonujemy meble na wymiar w każdym możliwym stylu wystroju. Na jakich terenach wykonujemy regały na wymiar? Szczecin, Police i Stargard. Dołącz do grona naszych klientów i ciesz się meblami na wymiar, jakich nie ma nikt inny!

Previous Post Next Post